Oyunculukta Güler Yüzün Önemi

Oyunculuk son zamanların en çok yapılmak istenilen meslekleri arasında yer almaktadır. Bu sebepten ötürü bu mesleğe karşı oldukça fazla bir talep bulunmaktadır. Sonuç olarak ise aralarında oldukça ciddi rekabet bulunan ve fark yaratma amacı güden oyuncular ortaya çıkmıştır.

Kişiler yeteneklerine ve becerilerine güvendikleri takdirde oyuncu olabilme yolunda ilerleme açısından sıkıntı yaşamayacaklardır. Bu mesleğin nedeyse tamamı bir okul olarak düşünülmektedir. Kendini ispatlamış olan oyuncuların tamamının da bu görüşe destek verdiği bilinmektedir. Oyunculukta yükselmek de diğer her meslekte olduğu gibi en alttan başlamaktadır. Ajanslar kişiler yapımcılara karşı nazik ve güler yüzlü davranarak yeteneklerinin yanı sıra duygusal olarak da oyunculuğa hazır olduklarını göstermelidir. Özellikle de güler yüzlü olmak bu mesleğin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Oyunculuğa yeni başlamış olan kişiler hemen başroller de ya da ünlü filmlerde – dizilerde yer almayabilirler. Bu da gayet normaldir. Fakat aşırı kibir ve egoyla birlikte, gelen küçük rolleri reddetmek kariyerlerinde oldukça kötü bir başlangıç olacaktır. Mesleğe yeni adım atan oyuncular, yapımcılara karşı nazik ve güler yüzlü davranıp küçük rolleri oynamaktan çekinmemelidir. Bu sayede alışkın olmadıkları set ortamında o havayı soluma imkânı bulacaklardır. Ayrıca kamera arkasında olanları bilmek bir oyuncu için çok büyük bir avantajdır. Nasıl zorluklara katlanılarak ufak da olsa bir sahnenin çekildiği oyuncu tarafından bilinirse ekip ve oyuncu arasındaki güler yüzlü ortam sağlanmış olur. Bu da işin devamlı olmasını ve sorunsuz ilerlemesi sağlamaktadır.

Her meslekte olduğu gibi oyunculukta da güler yüzlü olmanın birden fazla artısı bulunmaktadır.  Oyuncu adayları daha seyirci karşısına çıkmadan güler yüzlü davranarak yapımcıların ve ajansların beğenisini kazanmalıdır. Bu durum meslek hayatları boyunca da devam etmelidir. Ülkemiz genel olarak gülmeyi sevmesiyle bilinmektedir. Seyircilerin sevdikleri oyuncular da buna bağlı olarak güler yüzlü olanlar arasından çıkmaktadır. Büründükleri karakter ne olursa olsun oyuncuların gerçek hayattaki halleri kariyerleri açısından büyük bir önem taşımaktadır. Hayranları tarafından sıkı bir gözetime tutulan oyuncular, katıldıkları programlarda veya verdikleri röportajlarda sempatik ve doğal halleri sayesinde sevenlerinin kalplerindeki yerlerini derinleştirebilirler.