Konuşma Ve İmaj Eğitmenlerinin Oyuncu Ve Manken Adaylarına Katkıları

Cast ajanslar oyuncu adaylarına ve manken adaylarına eğitim vermektedir. Eğitim vermeyen cast ajansları da eğitim veren kursları oyuncu ve manken adayları ile bir araya getirmektedir. Oyuncu ve manken adayları bu mesleği yapabilmek için cast ajanslarına başvuruda bulunmaktadır. Bu başvurular önemle ve titizlikle cast ajansları tarafından değerlendirilmektedir. Cast ajansları bu başvuruları değerlendirme aşamasında en çok fotoğraf unsuruna dikkat etmektedir. Net olmayan fotoğraflar ne kadar başarılı olursa olsun elenme ihtimali çok yüksektir. Bu sebeple cast ajanslarına başvuru sırasında oldukça dikkatli olmalısınız. Bunun yanı sıra sizden istenilen diğer bilgilerde doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu da değerlendirilme aşamasında dikkate alınan faktörlerdir. Başvurunuza gösterdiğiniz özen değerlendirildikten de dikkat çekecektir ve değerlendirilmeniz o şekilde yapılacaktır.

 

Artık bir cast ajansı ile çalışmaya başladıysanız eğitim almanız gerektiğini unutmamalısınız. Mankenlikte oyunculukta eğitimle daha başarılı olunabilecek mesleklerdir. Bu eğitimlerden birisi de konuşma ve imaj eğitimidir. Bu eğitim bir çok meslek için her ne kadar önemli olsa da mankenlik ve oyunculuk içn daha çok önemlidir. Konuşma ve imaj eğitmenleri bu eğitimi en başarılı şekilde vermek için adaylarla yakından ilgilenmektediler. Konuşma ve imaj eğitmenleri adaylara konuşma şekillerinden, jest ve mimiğe kadar bir çok özellik katmaktadırlar.Bunun yanı sıra iletişiminizin güçlü olması içinde gerekli eğitimleri konuşma ve imaj eğitmenleri manken ve oyuncu adaylara vermektedir. Bu eğitimi aldıktan sonra ;
– sesi etkili kullanabilecek,
– doğru nefes alabilecek,
– iyi bir dinleyici olma özelliklerini,
– yaratıcılık özelliğini,
– dikkat dağıtmadan konuşmacı olma özelliğini,
– heyecanı kontrol altına alma özelliğini,
– ilk izleniminizi doğru bırakabilme özelliğini,
– etkileyici imaj yaratabilme özellğini,
– Ortama ayak uydurabilme özellğini,
bu eğitimden sonra kazanabileceksiniz. Tüm bu özelliklerin manken adaylarında da oyuncu adaylarında da bulunması önemlidir. Bu sadece meslek hayatınızda değil özel yaşantınızda da işinize yarayacak türden bilgilerdir. Bu eğitimi almanız meslek hayatınız için önemli bir unsurdur. Eğitimden sonra mesleğin püf noktalarını öğrenebilecek ve bu özellikleri daha doğru bir şekilde kullanabileceksiniz.

Kanyak:http://www.cocukcastajansi.com/oyunculugun-gelisiminde-onemli-faktorler/