Fotomodellik Ve El Mankenliği

Vücut tipi ve yüz güzelliği ile giydiği kıyafeti taşıyan güler yüzlü kendine güvenen bay ve bayanların ünlü markalarının tanıtım ve reklamlarında bulunmak, bu işi meslek olarak yapmak istemeleriyle  açılan mankenlik ajansları ile manken adaylarına iş bulma fırsatı doğmuştur.  Fotomodel olmak isteyen her yaştan bireyin mankenlik ajansına başvuruları mümkündür. Kadın mankenlerin boy ölçüsü 1.70 iken erkek mankenlerin boy ölçüsü 1.80  ile mankenlik ajanslarına başvuruları önemlidir. Başvuruların ajanslar tarafından onaylanması ile uzman fotoğrafçıların model adaylarının fotoğraflarını çekerek reklam şirketlerine sunarlar.

Reklam şirketleri de yapacakları tanıtıma göre uygun modelleri ajanslardan talep eder. Cast ajans başvurularında  modeller ile iletişime geçerek reklam şirketlerine yönlendirir. Reklam şirketleri mankenleri sadece kıyafet tanıtımı olarak değil el,  ayak, yüz, dudak ve diş reklamların da kullanabilir. Dergi kapakları ve ürün tanıtımı ile marka yüzü de olabilirler.

El mankeni olmak birçok insanın hayali olabilir. Genel olarak el mankenliğin de uzun ve düzgün parmaklı, şekilli tırnaklı eller tercih ediliyor. Dergilere kapak reklamlarında gösterilecek bir ele sahip olanlar el mankenliği ile para kazananlar için büyük avantaj. Parmaklarınıza yakışan yüzük tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeyle elinizin uyumu ile mankenlik ajanslarına başvurarak bu işten sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca el mankenliği ile ünlülerin el dublörlüğünü yapabilirsiniz. Cast ajans başvurularında Oyuncuların setlerinde bulunup ellerinin çekildiği sırada el mankenlerinin elini çekerek oyuncunun eliymiş gibi çekilmesi ellerini beğenmeyen oyuncular için avantaj sağlıyor.

Özellikle ünlü markaların oje, takı, aksesuar ve saat reklamlarında aranan el mankenleri sürekli olmasa da tek seferde yüksek kazançlar elde edebiliyorlar. Hem kadınların hem de erkeklerin başvurduğu el mankenliği yapabildiği sektörde ellerinin bakımı da büyük önem taşıyor. Sürekli bakımlı eller ve pürüzsüz ten ile uygun cilt tonuna sahip olmanız gerekiyor. Sizde uzun ve düz parmaklara sahip iseniz el mankenliği ajanslarına başvurarak ünlü markaların saat,  takı, oje ve telefon tanıtımlarını yaparak veya oyuncuların el dublörlerini yapabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde fazla el mankeni olmadığından el mankenleri de normal mankenler kadar kazancı yüksek oluyor.