El Mankenliği Ve Fotomodellik

Cast ajans başvuru sektöre kattığı yeni yüzler arasında mankenlik ve fotomodellikte vardır. Sektöre gelen yeni yüzler olduğu gibi yeni ajanslarda katıldı her ajans güvenilir olmayabilir. Modeller iyi cast mankenlik ajansları ile çalışarak kaliteli yapımcılar ile bir araya gelir.

Fotomodellik, doğru yüz orantılarına ve düzgün vücuda sahip fotojenik olan kadın ve erkeklerin sektörde yer etmesine denir. Fotomodeller özellikle katalog, reklam ve dergilerde karşımıza çıkar. Tanıtacağı kıyafet, aksesuar gibi ürünleri üzerinde iyi taşıması ve doğru açıdan verdiği pozlarını iyi yapması ile sektörde aranan model olur.

Fotomodel Olma Aşamaları

Doğru cast mankenlik ajansına başvurarak işe başlamak en kolay yol olacaktır. Ajansın istediği bilgileri ve profesyonel çekilmiş fotoğrafınızı da eklemeyi unutmayın. İş görüşmesi için yapımcılar ve reklam şirketleri ile bir araya gelirken sade ve şık giyinin ve doğal duran makyaj yapın. İş yapacağınız yere önceden gidin ve ortama hakim olun. Beraber çalışacağınız fotoğrafçılar veya makyözünüz ile iletişim halinde olun bu durum çekimler sırasında rahat davranmanıza yardımcı olacaktır. Yüz hatlarınızı, mimiklerinizi ve beden dilinizi iyi ayarlayın ve poz verirken ona göre poz verin. Boydan çekimleri için dikkat çeken yeryüzünüz daha sonra gözleriniz olacaktır. Öncelik olarak yüzünüzü doğru açıyla gözlerinizin de duygu geçişini sağlaması için bakışlarınızı net ve açık tutun. Bakış çalışmasını evde ayna karşısında ya da sürekli fotoğraf çekerek çalışmalısınız. Mankenlik mesleğini severek yapın ve yoğun ve uzun çekimlerin olduğu günlerde sabırlı olmalısınız ve kendinize güvenmelisiniz. Cast reklam ajansımız bu alanda hizmet vermektedir.

 

Fotomodelliğin yanında el mankenliği de günümüzde yer edinmeye ve rağbet görmeye başladı. Sadece ellerini kullanarak para kazanan mesleklerin arasına bir de fotomodellik eklendi ve ülkemizde de dünyada da çok tutulan meslek oldu. Henüz el mankenliği çok olmadığı için el mankenleri de en az normal mankenler kadar iyi kazançlar elde ediyor.

Düzgün ve uzun parmaklar,  şekilli tırnaklar ila bakımlı cilde sahip olan her kesimden kişinin yapacağı bir iştir. Cast ajans başvurularının katalog çekimlerine yönlendirmesiyle kişiler el mankenliği ile sektöre adım atmış olurlar.