Çocuk Reklam Yıldızı Başvurusu

Çocuk oyuncular hangi projede yer alıyor olurlarsa olsunlar oldukça dikkat çeken ve projenin daha çok önemsenmesini sağlamaktadırlar. Oyunculuk sektörü oldukça geniş olduğu için dizi cast ajans, film cast ajans, reklam cast ajansları olarak kendi içlerinde ayrılmakta olan cast ajanslar bu sayede bünyelerine katacakları oyuncu adayları ile daha çok ilgilenme imkanına sahip olacakları gibi aynı zamanda oyuncuların eksikliklerini de belirleyerek bu eksiklikleri kapatmak isterler. Çocuğunun oyunculuk yetenek ve kabiliyetine sahip olduğunu düşünen ya da çocuğunun oyunculuk mesleğini icra etmesini isteyen anne ve babalar cast ajans başvuru formu doldurarak çocukları adına oyunculuk için bir adım atmış olacaklardır.

 

Çocuğunun reklam yıldızı olmasını isteyen anne ve babalar cast ajans başvuru formu doldurmadan öncesinde kendilerine ve daha önemlisi çocuklarına uygun olan cast ajans firmasını belirleyerek daha sonrasında gerek ajansa giderek gerek ise internet üzerinden ajansın sitesine girerek cast ajans başvuru formu doldurabilirler. Cast ajans başvuru formu doldururken kişisel bilgiler kısmına çocuklarının bilgisini girmeleri gerekmekte olup, iletişim bilgilerine kendilerine ulaşılabilecek bilgileri girmeleri gerekmektedir. Son olarak ise çocuklarının yakın zamanda çekilmiş olan yüzleri net olarak belli olan fotoğrafını seçmeleri gerekmektedir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra başvuruyu onaylayarak cast ajans başvuru değerlendirmesini beklemeleri gerekmektedir.

Reklam filmlerinin olmazsa olmazı çocuk yıldızlar yiyecek ve içecek reklamlarından beyaz eşya reklamlarına kadar her alanda çekilecek olan reklam filmlerinde oynamak üzere çocuk oyuncular aranmakta olup bu çocuk oyuncular cast ajansların kişi kataloglarından seçilmektedir. Bu sebeple cast ajans başvuru formu doldurmadan önce başvuru yapacakları cast ajans firmasını iyi belirlemeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra çocukların sosyal hayatlarında herhangi bir sorun yaşamamaları ve günlük hayatlarına devam edebilmeleri adına anne ve babalarına oldukça büyük sorumluluk düşmek ile birlikte çocuklarının bakımı konusunda çekimler süresince yanlarında olmaları oldukça önemlidir. Cast ajanslar bu noktada yapacakları anlaşmalarda büyük oyuncu adaylarından daha gevşek anlaşmalar sağlamakta olup bu anlaşmalara uyulmadığı takdirde çocuğun vasisinin bu yaptırımları kabul ettiğini de bilmesi gerekmektedir.

Kaynak: http://www.castajans.blue/cast-ajans-basvuru