Cast Ajansı Referanslarının Manken Adayı İçin Önemi 

Mankenlik mesleği oldukça popüler olmuş bir meslek grubu haline gelmiştir.  Bunun en temel sebebi ise televizyon dünyasından moda dünyasına kadar birden çok alanda faaliyet gösteren bu mesleğe olan ihtiyacın artmasıdır. El mankenliğinden yüz mankenliğine kadar birçok alt dal barındıran bu meslek kesin kriterlerin sağlanması ile gerçekleştirilebilecek bir meslek haline de gelmiştir.  Bu kriterlerin en başında fiziki ölçütler gelmektedir. Uzun boy, düzgün bir fizik ve bazı projelere göre  değişiklik gösteren yaş faktörü bu meslekte olmazsa olmaz faktörlerdendir. Bu unsurlar sizin cast ajansı bünyesine dahil olmanız için gereken unsurlardır.  Ancak sektörde yer alabilmek için daha farklı özellikleri de bulundurması gerekmektedir. Bunların en başında kişisel imaj, diksiyon , iletişim ve poz verebilme yeteneği gelmektedir. Bu özellikler ise cast ajansı bünyesine dahil olduktan sonra eğitimle tamamlanabilir, teorik olarak öğrendiğiniz bu bilgileri pratik olarak kullanabilirsiniz. Bu eğitimlerin alınması ile sadece meslek hayatını değil sosyal hayatı da etkileyecektir. Aldığınız eğitimlerin içinde diksiyon , iletişim gibi eğitimlerin bulunması bu teoriyi destekler faktör olarak gözlemlenebilmektedir. Bu eğitimin en iyi şekilde tamamlanması halinde aday mesleki yeterliliği de sahip olacaktır.
Cast ajanslarına  manken adayı olarak başvuru gerçekleştirdiyseniz ve olumlu bir sonuç elde ettiyseniz, sonraki aşama ise sektörde yer edinebilmektedir. Sektörde yer edilebilmek için ise en önemli gereksinim cast ajanslarının sağladığı referanslardır.
Cast ajansları manken adayları için gerekli referanslar ile bir araya gelerek projelere adayları temin etmektedir. Buna bağlı olarak da cast ajansı meslek edinmek için ilk adım olarak görülmektedir . Referanslar gerekli oyuncu ve manken adayı arayışında olan proje sahipleri , yapımcılar ve organizatörler bu ihtiyacın giderilmesi için cast ajansları ile birlikte çalışmaktadırlar.  Buna bağlı olarak da manken adayları her alanda aktif olarak görev alabilir hale gelmiştir. Moda dünyasının vazgeçilemez mesleği olan mankenlik mesleği cast ajansının sağladığı referans ile mesleği sürdürebilme imkanına sahip olmaktadır. Manken adayları cast ajansına başvuru sonrasında referanslar ve projelere bağlı olarak Top Model kariyerine kadar yükselebilir ve aranan yüz haline gelebilir.